בעיות התנהגות של הכלב – כך מתמודדים עם זה

לשתף זה לאהוב

מעוניינים בשיעור אילוף כלבים מקצועי?

השאירו פרטים לייעוץ חינם

מזל טוב! מלא פיפי וקקי מכל כיוון, נשיכות, יללות והרס בכל הבית?! 
לגמרי טבעי ולגמרי בר טיפול ואת הכל ניתן לשנות. אז אם אתם בעניין ותרצו לעשות שינוי ולהצליח לחיות עם הגור בשלום ובאהבה הרי לכן הפתרונות..
המשיכו לקרוא וקבלו טיפים ופתרונות מצוינים לבעיות עם הגור.

גורי כלבים הם ממש כמו תינוקות. הם לומדים את העולם פעם ראשונה, מאוד סקרנים ונקיים מהתניות. רצוי לעצור את כל בעיות ההתנהגות בשלב מאוד מוקדם בכדי למנוע בעיות התנהגות עתידיות שיחמירו אם לא נטפל.

חשוב לחנך את הגור גם בכדי ליצור מערכת יחסית טובה ונכונה עם הבעלים מהרגע הראשון. כשהגור מגיע הביתה הוא הרגע עזב את השגר שלו\הגיע ממקום אחר ו"עבר דירה" והגיע למקום חדש. הוא זקוק להמון חום ואהבה ולפעמים בשלב ההתאקלמות בבית יש עלייה ברמת בעיות התנהגות או הצרכים.

ניהול סביבתי - עיקרון מרכזי בחינוך גורים או כלב בוגר

יש למנוע מהגור מלהתנסות בהתנהגויות שהוא מחוזק עליהן אך אנו תופסים אותם כשליליות.
לדוגמא – כשלגור יש פיפי והוא עדיין לא יכול להתאפק ועושה בבית- עצם זה שהוא עשה את הצרכים ושחרר מעצמו את הלחץ זה משחרר אותו פיזית ומנטלית וכך הגור בעצם מחוזק על ההתנהגות – שאנחנו רואים את הגור באמצע הסלון עושה פיפי ומאוד כועסים ואומרים לעצמנו "הוא יודע שאסור" כי לפני זה צעקנו עליו וכעסנו כ"כ הרבה פעמים ואנחנו תופסים את זה כהתנהגות שלילית שיש למנוע אך הגור עדיין לא יודע אחרת ולא מבין מה כן מותר לו וההתנהגות מחוזקת אצלו כמשהו טוב ולכן בעיית הצרכים נשארת ואף עלולה להחמיר.  

יש לארגן את הבית כמה שיותר בכדי למנוע מהגור להגיע למקומות לא רצויים ולמנוע בעיות התנהגות כמו עשיית צרכים על רהיטים או בכל מיני מקומות אסורים בבית\הרס בבית\גניבת חפצים וכו'..     

כלב בוגר אשר לא היה מורגל לצרכים או שהגיע לבית חדש עם בעלים חדשים – גם לו הדברים הללו רלוונטיים משום שגם כלב בוגר צריך ללמוד איך להתנהל אחרת ולהכחיד את כל ההרגלים הרעים שהיה מורגל אליהם עד כה.                                                                 

אז איך עושים את זה?

תיחום – כאשר הכלב החדש שאימצתם לא נמצא איתכם ואתם לא בבית והוא נשאר לבד או שאתם כבר עייפים מלהשגיח עליו יש לשים את הגור או הכלב בתוך: גדר גורים\שער תינוקות באזור מתוחם\ חדר סטרילי וריק (מקלחת\שירותים\ממד\מרפסת).
יש להרגיל את הכלב לתיחום – ניתן לקרוא על כך בהרחבה בפוסט הרגלה לתיחום של הכלב >>

ברגע שהכלב יהיה מורגל להיות באזור שבו אתם תרגילו אותו להיות והוא יהיה אזור מתוחם שבו יהיה גם אזור הרביצה שלו והמים והאוכל זה יהיה כעזר להמשך הדרך. בצירוף של עבודה על מניעה של צרכים בבית ומניעה של עוד בעיות התנהגות ולבסוף כמטרה סופית – תוכלו להסיר את הגדר\כלוב\שער תינוקות והכלב יוכל להסתובב בכל רחבי הבית (אם אין לכם בעיה אם זה) ולהתנהג בהתאם.

אל תפספסו מאמרים חדשים שיוצאים

הרשמה לניוזלטר
מה היה לנו במאמר זה
אודותיי
Picture of מאיה
מאיה

מאלפת כלבים מוסמכת לטיפול בבעיות התנהגות בכלבים, מעבירה שיעורי אילוף לכל סוגי הכלבים ומובילה את הלקוחות שלי לחיות עם הכלבים שלהם בהרמוניה ושלווה :)

מאמרים שיכולים לעניין אותך
כלב בתהליך אילוף על מזרן
בלוג אילוף כלבים
מתי לשלוח את הכלב לאילוף

אילוף כלבים מוקדם הוא המפתח להתנהגות מאולפת ומאושרת לכל החיים. גם אם זה נשמע מובן מאליו, ישנן סיבות רבות מדוע חשוב להתחיל באילוף כבר מגיל

קרא עוד »
כלב עם סינר יושב בשולחן מוכן לאכול מהצלחת אוכל
שאלות ותשובות על כלבים
כמה כלב צריך לאכול – מדריך מפורט

כשזה מגיע להאכיל את החבר הפרוותי שלך, חיוני למצוא את האיזון הנכון. האכלה שלהם מעט מדי עלולה לגרום לתת תזונה, בעוד שהאכלת יתר עלולה להוביל

קרא עוד »