היריון והמלטה – כמה זמן היריון של כלב

לשתף זה לאהוב

מעוניינים בשיעור אילוף כלבים מקצועי?

השאירו פרטים לייעוץ חינם

כל אחד יודע שהיריון של בנות אדם לוקח בממוצע כתשעה חודשים, אך מה עם בעלי חיים אחרים? מי שמגדל חיות מחמד יכול למצוא את חית המחמד שלו כשהיא בהיריון. תקופת ההיריון היא תקופת גידול שונה, בה חיית המחמד שלכם זקוקה ליחס אחר. כמה זמן לוקח היריון של כלבה? כך תוכלו לגדל את הכלבה שלכם בזמן ההיריון.

היריון של כלבה

היריון הוא הליך שמשותף ליונקים, בו נושאת הנקבה עובר במשך תקופת זמן מסוימת, עד לתהליך הלידה, או המלטה, כפי שהיא נקראת כלפי בעלי חיים. היריון אצל בעלי חיים בכלל וכלבים בפרט הוא הליך מורכב יותר, שמצריך מהבעלים לטפל בחיה שלו באמצעות יחס אחר, עקב שינויים פיזיולוגיים והתנהגותיים אצל נקבת הכלב.

למשל, היריון של כלבה מצריך שינוי בתזונה. מכיוון שנקבת הכלב עולה במשקל עקב ההיריון, היא צריכה לקבל במשך תקופת ההיריון מזון שאינו משמין. מזונות כאלה לכלבים מתבססים בעיקר על ויטמינים ומינרלים. המטרה היא שבזמן ההיריון נקבת הכלב לא תהיה בעודף משקל, מה שיקשה על ההמלטה עצמה. אם תהיתם כמה זמן היריון של כלב לוקח, התשובה היא בממוצע בין 60 ל-65 ימים. 

המלטה

המלטה של כלב היא חלק שצריך להתכונן אליו מראש. כאשר הכלבה מתקרבת להמלטה, יש להכין עבורה מקודם נוח וייעודי להמלטה. הדבר המומלץ ביותר הוא להכין פינה ספציפית בה תוכל נקבת הכלב להמליט. המקום צריך להיות מחומם ואינטימי, מרוחק מגורמים שיכולים להפריע ולגרום לבהלה אצל הכלבה במהלך ההמלטה.

משך ההמלטה עצמה משתנה, לפי כמות הגורים שממליטה הכלבה. היא ממליטה גורים כל חצי שעה עד שעה, כך שמשך ההמלטה יקבע לפי כמות הגורים שהיא תמליט. לפני ההמלטה הכלבה צפויה להתנהג בצורה לחוצה ולא לרצות לאכול. בנוסף, אתם עשויים להבחין בהפרשות שונות, רעד וירידה בטמפרטורה.

הקפידו על בטחון

חשוב לשים לב למצבים רפואיים שעשויים לצוץ במהלך הלידה או ההמלטה. כשאתם שמים לב כמה זמן היריון של כלב שברשותכם נמשך, שימו לב שהמלטה מוקדמת מדי או מאוחרת מדי יכולה להעיד על בעיה רפואית. כמו כן, גם רעידות קשות או הפרשות במהלך ההמלטה עצמה עשויים להעיד על מצב רפואי בעייתי.

היריון והמלטה אצל כלבים הינם שונים ממה שאנחנו מכירים אצל בני האדם. מכיוון שאנחנו רוצים שהתהליך יעבור בצורה החלקה ביותר, חשוב להקפיד על הדגשים השונים ולשים לב אם קורה משהו חריג.

אל תפספסו מאמרים חדשים שיוצאים

הרשמה לניוזלטר
מה היה לנו במאמר זה
אודותיי
Picture of מאיה
מאיה

מאלפת כלבים מוסמכת לטיפול בבעיות התנהגות בכלבים, מעבירה שיעורי אילוף לכל סוגי הכלבים ומובילה את הלקוחות שלי לחיות עם הכלבים שלהם בהרמוניה ושלווה :)

מאמרים שיכולים לעניין אותך
כלב בתהליך אילוף על מזרן
בלוג אילוף כלבים
מתי לשלוח את הכלב לאילוף

אילוף כלבים מוקדם הוא המפתח להתנהגות מאולפת ומאושרת לכל החיים. גם אם זה נשמע מובן מאליו, ישנן סיבות רבות מדוע חשוב להתחיל באילוף כבר מגיל

קרא עוד »
כלב עם סינר יושב בשולחן מוכן לאכול מהצלחת אוכל
שאלות ותשובות על כלבים
כמה כלב צריך לאכול – מדריך מפורט

כשזה מגיע להאכיל את החבר הפרוותי שלך, חיוני למצוא את האיזון הנכון. האכלה שלהם מעט מדי עלולה לגרום לתת תזונה, בעוד שהאכלת יתר עלולה להוביל

קרא עוד »