איזה כלב מתאים לי מבחינת גזע וסוג

לשתף זה לאהוב

מעוניינים בשיעור אילוף כלבים מקצועי?

השאירו פרטים לייעוץ חינם

החיה הכי אהובה על בני האדם היא ללא ספק הכלב. הכלב הוא החיה שהכי מגודלת ומבויתת על ידי האדם, ובכל יום מאומצים כלבים על ידי משפחות ואנשים שכל כך רוצים להכניס עוד חיים לביתם. מי שמעוניין באימוץ של כלב או בקניית כלב חדש, יכול להתבלבל מכמות הסוגים והגזעים שיש. אם אתם תוהים איזה כלב מתאים לכם, כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא.

כלבים מסוגים וגזעים שונים

קיימים הרבה גזעים וסוגים שונים של כלבים. כדי להבין מדוע יש כמות כזאת גדולה, מוטב להבין קודם כל מהו גזע כלבים. גזע מתייחס לכלב בעל אופי ומבנה מסוים שמותאמים לרוב אל פעולות מסוימות. יש כיום למעלה מ-500 גזעי כלבים השונים זה מזה שפרוסים ברחבי הגלובוס.

כאשר מדברים על סוגים שונים של כלבים, הכוונה היא לקטגוריות כלליות יותר, שאינן מוכרזות באופן רשמי. למשל, ניתן לסווג כלבים לפי הפעולות שהם מיועדים לבצע, כך שיש כלבי שמירה, כלבי ציד, כלבי עבודה או כלבי מזחלת.

יש דבר כזה כלב שמתאים לי?

אולי תופתעו לשמוע, אבל אפשר לנסות לשער התאמה של כלב אל אדם מסוים לפי הסוג או הגזע שלו. מכיוון שסוג של כלב או גזע של כלבים מתאפיינים בהתנהגות ומבנה מסוימים, אפשר רק להניח שאדם המחפש את התכונות הללו יהיה מרוצה מהכלב בעל התכונות הנכונות, ובכך תיווצר כביכול התאמה.

התאמה מבחינת אופי

אם שאלתם את עצמכם "איזה כלב מתאים לי?" ולא הצלחתם למצוא תשובה ראויה, מוטב שתנסו לחפש כלב שיתאים לכם מבחינת אופי והתנהגות. למשל, יש גזעים של כלבים שמאופיינים יותר בהתנהגות היפר אקטיבית. התנהגות כזו כוללת חוסר מנוחה, רצון לצאת החוצה והרבה אנרגיה.

אם גם אתם אנשים כאלה ואתם מחפשים כלב שתוכלו לבלות איתו יותר זמן בטיולים למשל, כלבים עם אופי כזה יכולים להתאים לכם. אם אתם מעדיפים מנגד כלב שהוא יותר "נוח", תוכלו לחפש סוג כלבים שקטים יותר. בכל אופן, הכלל המנחה יהיה לשים לב לאופי של הכלב ולראות האם זה תואם את הרצון שלכם.

התאמה מבחינת מבנה ותפקוד

התאמה בין האדם לכלב יכולה להתבסס גם על מבנה ותפקוד. למשל, אם אתם גרים בדירה קטנה ואתם רוצים לאמץ כלב, ככל הנראה מבחינת המבנה שלהם, כלבים גדולים לא יתאימו לכם. אם אתם מתגוררים בבית פרטי גדול ואתם רוצים לחפש כלב שיוכל לסייע גם בשמירה על הבית, תצטרכו קודם כל לחפש כלב שמירה לפני שאתם מסתכלים על המבנה או על האופי שלו.

התשובה לשאלה "איזה כלב מתאים לי" היא לא חד משמעית ויכולה להשתנות בין אנשים שונים. הדבר החשוב ביותר הוא להתעמק ולהבין מהם הגזעים השונים והסוגים השונים, על מנת שגם אתם תוכלו לצאת עם תשובה מספקת.

אל תפספסו מאמרים חדשים שיוצאים

הרשמה לניוזלטר
מה היה לנו במאמר זה
אודותיי
Picture of מאיה
מאיה

מאלפת כלבים מוסמכת לטיפול בבעיות התנהגות בכלבים, מעבירה שיעורי אילוף לכל סוגי הכלבים ומובילה את הלקוחות שלי לחיות עם הכלבים שלהם בהרמוניה ושלווה :)

מאמרים שיכולים לעניין אותך
כלב בתהליך אילוף על מזרן
בלוג אילוף כלבים
מתי לשלוח את הכלב לאילוף

אילוף כלבים מוקדם הוא המפתח להתנהגות מאולפת ומאושרת לכל החיים. גם אם זה נשמע מובן מאליו, ישנן סיבות רבות מדוע חשוב להתחיל באילוף כבר מגיל

קרא עוד »
כלב עם סינר יושב בשולחן מוכן לאכול מהצלחת אוכל
שאלות ותשובות על כלבים
כמה כלב צריך לאכול – מדריך מפורט

כשזה מגיע להאכיל את החבר הפרוותי שלך, חיוני למצוא את האיזון הנכון. האכלה שלהם מעט מדי עלולה לגרום לתת תזונה, בעוד שהאכלת יתר עלולה להוביל

קרא עוד »