כמה עולה סירוס כלב – מחירון ומידע

לשתף זה לאהוב

מעוניינים בשיעור אילוף כלבים מקצועי?

השאירו פרטים לייעוץ חינם

כשניגשים אל הווטרינר, מגלים מספר רב של שירותים שאפשר לקבל לטובת חיות המחמד שלנו. חיסונים, ניתוחים, טיפולים בפציעות, הרדמות, המטלות מוסדרות ואפילו אשפוזים, את כל אלו ניתן לקבל אצל הווטרינר. אחד מהשירותים הנפוצים והמבוקשים ביותר זה סירוס הכלב – אז איך זה עובד וכמה זה עולה? 

סירוס הכלב – איך זה עובד?

לפני שנענה על השאלה שוודאי מעסיקה רבים – כמה עולה סירוס כלב, חשוב להבין מה הוא בכלל ההליך הזה ואיך הוא עובד. ראשית, הסירוס אינו מהווה ניתוח חירום ולרוב מדובר בניתוח שהווטרינר מבצע לאחר תיאום מראש. באשר להליך עצמו, לאחר מתן אנטיביוטיקה ומשככי כאבים, מתבצעת הרדמה מלאה תחת בחינה מתמדת של הממדים הרלוונטיים. הניתוח עצמו מתחיל בחיתוך החלק התחתון של שק האשכים, זאת כדי להוציאם החוצה. לאחר מכן נקשרים כלי הדם באזור ומתקיימת תפירה של החתך. בניגוד לדעה הרווחת, שק האשכים נשאר גם לאחר הסירוס.

כמה עולה סירוס כלב?

הממשלה והמוסדות הממשלתיים רואים בסירוס כלבים ערך עליון. בהתאם, מחיר הסירוס מסובסד במאות שקלים, כך שניתוחים דומים ברמת מורכבותם יעלו לכם יותר מסירוס כלב. באשר למחיר הסירוס, מדובר במחיר אחיד שלא אמור לנוע באופן קיצוני מדי בין המרפאות השונות, המחיר נע בין 500-700 שקלים עבור הסירוס. במידה ודורשים מכם סכום גבוה מזה, כדאי לחפש מרפאה אחרת.

למה כדאי לסרס את הכלב?

לאחר שעסקנו בסוגיות כלכליות ובהליך הניתוחי עצמו, חשוב להבין מה הם היתרונות של סירוס הכלב:

  • כלב מסורס הוא כלב רגוע 

אחת הסיבות הנפוצות ביותר לסירוס כלב נוגעות למזג של הכלבים. כלבים לא מסורסים נוטים להיות עצבניים יותר מכלבים מסורסים, וכן נוטים להיות מעורבים במריבות רבות בין כלבים. למעשה, סירוס הכלב מפחית משמעותית את הסיכוי שהוא יהיה מעורב במריבות כלבים וכך קטן הסיכוי שתצטרכו לקחת אותו לווטרינר כדי לטפל בתוצאה של נשיכה. 

  • צמצום המתת כלבים

יתרון זה משמעותי למדי לכל חובבי הכלבים באשר הם. כיום, ישנם כלבים רבים הנשלחים להמתה מידי יום, זאת כי ישנם יותר כלבים מחוסרי בית מבני אדם המעוניינים לאמץ אותם. סירוס של כלבים מוביל לצמצום המאזן הזה וכפועל יוצא לפחות כלבים המובלים להמתה מדי יום. 

לסיכום – כדאי לסרס

אז מחירי הסירוס הם יחסים זולים, בין 500 ל-700 שקלים, ויתרונות סירוס הכלב ברורים הן לבעלי הכלבים עצמם והן לחובבי הכלבים באשר הם. במידה ואתם מתלבטים, התייעצו עם הווטרינר בקרוב, כך תוכלו לגבש החלטה מושכלת. בהצלחה!

אל תפספסו מאמרים חדשים שיוצאים

הרשמה לניוזלטר
מה היה לנו במאמר זה
אודותיי
Picture of מאיה
מאיה

מאלפת כלבים מוסמכת לטיפול בבעיות התנהגות בכלבים, מעבירה שיעורי אילוף לכל סוגי הכלבים ומובילה את הלקוחות שלי לחיות עם הכלבים שלהם בהרמוניה ושלווה :)

מאמרים שיכולים לעניין אותך
כלב בתהליך אילוף על מזרן
בלוג אילוף כלבים
מתי לשלוח את הכלב לאילוף

אילוף כלבים מוקדם הוא המפתח להתנהגות מאולפת ומאושרת לכל החיים. גם אם זה נשמע מובן מאליו, ישנן סיבות רבות מדוע חשוב להתחיל באילוף כבר מגיל

קרא עוד »
כלב עם סינר יושב בשולחן מוכן לאכול מהצלחת אוכל
שאלות ותשובות על כלבים
כמה כלב צריך לאכול – מדריך מפורט

כשזה מגיע להאכיל את החבר הפרוותי שלך, חיוני למצוא את האיזון הנכון. האכלה שלהם מעט מדי עלולה לגרום לתת תזונה, בעוד שהאכלת יתר עלולה להוביל

קרא עוד »