כמה עולה כלב – מספרים תכלס

לשתף זה לאהוב

מעוניינים בשיעור אילוף כלבים מקצועי?

השאירו פרטים לייעוץ חינם

אם גם אתם נמנים בין אלו השוקלים לצרף חבר טוב כמו כלב לבית שלכם, ודאי אתם שואלים אם עצמכם האם כדאי לקנות כלב או לאמץ. לכל אחת מהאפשרויות הללו ישנן יתרונות וחסרונות. כשזה נוגע לאופציית הקנייה, מחירו של הכלב מהווה שיקול מרכזי, בייחוד אצל הגזעים היקרים.

אז כמה עולה באמת עולה כלב?

לפני שנענה על השאלה המרכזית – כמה עולה כלב, חשוב לשים את האמת על השולחן. מחירו של הכלב אינו מסתכם בסכום ההתחלתי אותו תעבירו לבעליו הקודמים או לבית הגידול. מחירו האמיתי נפרס לאורך שנים ומתבטא בדרכים רבות. מזון, חיסונים, אביזרים נלווים, טיפולים, ביקורים אצל הווטרינר – כל אלו ועוד הן הוצאות שוטפות הנלוות לגידול כלב. אם כך, במידה והשיקול הכלכלי עומד לנגד עיניכם, תצטרכו לקחת זאת בחשבון.

גם אימוץ עולה לכם

ישנה סברה מוטעית בציבור שטוענת כי אימוץ של כלב אינו כרוך בעלויות. חשוב להבהיר, בניגוד לדעה הרווחת אימוץ של כלב דווקא עולה כסף, אמנם במסגרת האימות מתקבל גם סל אימוץ הכולל חיסונים וסירוס, אך בכל מקרה במידה ותאמצו כלב תצטרכו להיפרד מ- 700 שקלים לפחות. יחד עם זאת, מדובר בסכום זול יותר ביחס למחירו של כלב גזעי. כמו כן ברוב המקרים תצטרכו לשלם בעצמכם על חיסונים וסירוס במידה ותקנו כלב.

כמה עולה כלב באמת?

כאמור, מחירו של כלב אינו מתמצה במחיר הראשוני, מדובר בהוצאה מתמשכת הנפרסת לאורך שנים. באשר למחיר הראשוני, מחירו של כסף גזעי נע בין אלף שקלים לגזעים הזולים ובין עשרות אלפי שקלים לגזעים היוקרתיים. כמו כן, ההוצאה השנתית הממוצעת עבור גידול כלב היא כ- 8,000 שקלים בשנה. יחד עם זאת, ההוצאה השנתית עלולה להשתנות באופן חד בהתאם להוצאות בלתי צפויות כמו ניתוחים וטיפולים מיוחדים. בנוסף, ככל שהכלב יהיה גדול יותר מבחינה פיזית, הוא יצרוך יותר מזון ובהתאם ההוצאה השנתית תעלה. 

לסיכום – משתלם לקנות כלב?

לאחר ששמנו את הקלפים על השולחן, ענינו על שאלת השאלות – כמה עולה כלב על כל המשתמע מכך, כעת תורכם להחליט אם אתם יכולים לעמוד בהוצאה הזאת. במידה ושקלתם לצרף כלב למשפחה, היתרונות של כלב בבית ככל הנראה ברורים לכם. אוהבי הכלבים המושבעים יגידו שלא ניתן להעריך בסכום כספי את ערכו של כלב בבית. עם זאת, במידה והשיקול הפיננסי הוא משמעותי בשלב זה בחייכם, אין להתעלם מההוצאות הנלוות לגידול הכלב. 

אל תפספסו מאמרים חדשים שיוצאים

הרשמה לניוזלטר
מה היה לנו במאמר זה
אודותיי
Picture of מאיה
מאיה

מאלפת כלבים מוסמכת לטיפול בבעיות התנהגות בכלבים, מעבירה שיעורי אילוף לכל סוגי הכלבים ומובילה את הלקוחות שלי לחיות עם הכלבים שלהם בהרמוניה ושלווה :)

מאמרים שיכולים לעניין אותך
כלב בתהליך אילוף על מזרן
בלוג אילוף כלבים
מתי לשלוח את הכלב לאילוף

אילוף כלבים מוקדם הוא המפתח להתנהגות מאולפת ומאושרת לכל החיים. גם אם זה נשמע מובן מאליו, ישנן סיבות רבות מדוע חשוב להתחיל באילוף כבר מגיל

קרא עוד »
כלב עם סינר יושב בשולחן מוכן לאכול מהצלחת אוכל
שאלות ותשובות על כלבים
כמה כלב צריך לאכול – מדריך מפורט

כשזה מגיע להאכיל את החבר הפרוותי שלך, חיוני למצוא את האיזון הנכון. האכלה שלהם מעט מדי עלולה לגרום לתת תזונה, בעוד שהאכלת יתר עלולה להוביל

קרא עוד »